Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

Besihane

Besihanemizde temel amaç hayvanlarımızın stresten uzak bir hayat geçirmeleri olmuştur. Stresten uzak yaşam hayvanlarımız için aynı zamanda sağlıklı bir yaşam anlamına gelmektedir. Tüm imkânlarımızı seferber ettiğimiz Vadi'miz besihanesi doğallıktan ödün vermeden özel otomasyon sistemleri ile donatılmış, konumu itibari ile şehir hayatından uzak, insan ile kesişim noktaları minimize edilmek suretiyle dizayn edilmiştir.

 

Besihanemiz, şehir hayatından ve kirliliğinden uzak bir alanda, Lütfiye köyünde inşa edilmiştir. Bu sayeden hayvanlarımız hava kirliliği, gürültü kirliliği gibi etkenlerden uzaklaştırılmış böylece stres etkeni olabildiğince azaltılmıştır.

 

Sulama sistemimiz insan ile olan kesişim noktalarından birini ortadan kaldırmıştır. Vadimizin bulunduğu ortamdaki doğal kaynaklardan yönlendirme ile elde edilen doğal su insan faktörü de ortadan kaldırılmak suretiyle direkt olarak hayvanlarımıza sunulmuştur.

 

Yine GDO’dan arındırılmış ve kendi yem üretim tesisimizde taze olarak üretilmiş yemlerimiz bir başka otomasyon sistemi ile hayvanlarımıza ulaştırılmak suretiyle insan ile olan kontak noktalarından bir daha azaltılmış oldu.

 

Otomatik küreme sistemi ve özel olarak hazırlanmış ızgaralar sayesinden hayvanların dışkıları otomatik olarak anında bir alt katmanda birikir ve buradan yine otomatik sistemler ile tahliye edilir. Bu sayede nem koku sebebiyle oluşacak rahatsız ortam ortadan kaldırılmış ve hayvanların huzurlu ve sağlıklı yetiştirilmesine katkıda bulunulur.

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır