Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

KESİMHANE

Türkiye'nin ilk ve tek organik kurban kesimi yapılan kesimhanesi
Kaliteli ırklardan, GDO'lu maddelerden arındırılmış, özel olarak yetiştirilen genç kurbanlık hayvanlarımız Türkiye'de bulunan ilk ve tek organik kurban kesimi yapılan kesimhanemizde hijyenik ortamlarda kesimi yapılır.
TAM OTOMASYON HİJYENİK KESİM
Ne İslami usullerden ve ne de hijyen ve sağlıktan ödün veririz.

Bu sene itibari ile hizmetinize giren tam otomatik ve kasaplarımız sayesinde, İslami usullere uygun, kurbanlıklara saygılı, temiz ve nezih bir ortamda kurbanlarınız kesilirken içiniz rahat olsun.
KESİMHANE İZLEME TRİBÜNÜ
Hijyen ve şeffaflıktan asla ödün vermeyiz.

Temizlik ve hijyen konularına verdiğimiz önem ve gösterdiğimiz hassasiyet nedeniyle kesimhanemize girişleri yasakladık. Ancak, sizler için özel olarak tasarlanan gözetleme tribünü sayesinde kesim sırasında olacak kaos ortamı ortadan kaldırılırken, aynı zamanda size de kurbanlığınızın kurban olduğu andan hazırlanışına kadar tüm evrelerini çayınızı yudumlarken takip olanağı sağlıyoruz. Kesimhanemizde kurbanlarınız kesilip hazırlanırken sizler için hazırlanmış doğal köy kahvaltınızın yanı sıra kavurmanız da daha kurbanınınız kesilmeden sofranızda olacak. Doğal, hijyenik, huzurlu bir bayram geçirmeniz için tüm imkanlarımızı seferber ederken, sizlerin mutluluğunu görmek bize ayrı bir onur yaşatacaktır.

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır