Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

KURBANLIKLAR

VADİ BESİCİLİK KURBANLIKLAR
Türkiye'nin ilk ve tek organik kurbanlık yetiştirme merkezi
Üretim stratejimizi ve ilkemizi yem ve diğer hazır hayvan besinlerini incelediğimizde tüm maliyetine rağmen organik yetiştiricilikten yana kurduk. Yaptığımız özel yatırımlar ve tesis sitemimizin GDO'lu tüm gıdalardan arındırılması ile başardığımız sağlıklı ve organik kurbanlık yetiştiriciliği, Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışını başardık.
GDO'DAN NASIL ARINDIK?
GDO'lu ve kimyasal yemden arınma
Hayvanlarda kullanılan yem türü besin etiketlerini incelediğimizde gördük ki, GDO'suz bir besin ile karşılaşmak imkânsız hale gelmiş. Doğasıyla oynanan ürünler ve üretimde kullanılan kimyasallar nedeniyle yetiştiricilikte dikkate alınmayan bir faktör haline gelmiş. Bu yoldan çıkarak kendi yem tesisimizi kurmak suretiyle özel seçilmiş mısır, buğday, arpa gibi ürünlerle kendi yemimizi kendi değirmenimizde ürettik. Daha birkaç aylık iken Vadimize katılan üyelerimiz bu sayede kimyasallardan ve GDO dan arındırılmış olarak organik yetiştirildi.
GDO'LU ET NASIL OLUŞUR?
GDO insan sağlığını tehdit ediyor
Aslında GDO ve kimyasalların insan vücuduna girişi doğal bir süreçtir. Besicilikte yetiştirilen hayvanlar için kullanılan besin maddeleri içerisinde bulunan GDO, kimyasallar ki bu yem karışımlarının içinde tavuk kanı gibi birçok çeşit bulmak mümkün, zaman içerisinde hayvanı etkisi altına alır. Bu etki ile gelişim sürecinde hayvanın vücudunda yer eden ve biriken bu zehir, et tüketimi ile insan besinlerine de bulaşmış olur. Böylelikle alınan kimyasal et zaman içerisinde sizin sağlığınıza zarar verir.
NEDEN SÜT ÜRETİCİLİĞİ YAPMIYORUZ?
Uzun süre yaşayan hayvanlar ve tedavileri risktir
Süt üreticiliği amacıyla kurulmuş besihanelerde hayvanların ömürleri uzun tutulur ki, böylece hayvandan diğer bir gelir kaynağı olan süt satışı maximuma ulaşsın. Ancak insanlarda da olduğu gibi hayvanların hastalanması doğaldır. Yaş ilerledikçe hayvanların hastalıkları giderek artar. Genellikle yetiştirilmede kullanılan katkı maddeli besin kaynakları hayvanlarda hastalığa davetiye çıkartır. Kasaplık veya kurbanlık hayvanlarda ise süreç biraz daha farklı işler. Hayvanlar genelde 17 aylık iken yani genç kesilir. Bu durumda hayvanlarda henüz ciddi bir hastalıkla karşılaşılmaması ağır antibiyotik kullanımı gibi yan etkileri yüksek tedavi süreçlerine maruz kalmadan kesilmiş olur.
ORGANİK KURBANLIK
Organik Kurbanlık için neler yaptık
Organik yetiştiricilikte iki temel unsuru gözden kaçırmamak gerekir. Öncelikle hayvanlar stresten uzak olmalıdırlar. Bunun için bulunduğumuz bölgeyi şehir hayatından uzak doğanın ortasında seçtik. Besihanemizi hayvanların yaşam kalitesi yüksek olacak şekilde insan etkeninden uzaklaştırarak dizayn ettik. Tedavi değil hayvanlarımızın hastalanmamasını dikkate aldık ve bunun için doğal yem ürettik, doğal ilk kaynaktan su ile besledik. Artık kurbanlıklarınızı gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz, gönül rahatlığıyla kesebileceğiniz huzurlu bir bayram sevinci yaşayabileceğiniz yeri Vadi Besiciliği hizmetine sunduk.

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır