Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

Sağlik

Vadimize gelen tüm hayvanlarımız, öncelikle sağlık kontrolünden geçirilmekte ve veteriner hekimlerimizce gerekli tüm aşıları yapılmaktadır. Kategorilere ayırdığımız hayvanlarımız için seçilen bölgeye yerleştirdiğimiz hayvanlarımızın için öncelikli hedefimiz olan sağlıklı bir yetiştirme süreci Vadimizin diğer tüm özellikleri ile de yakından alakalıdır.

 

Hedefimiz hayvanlarımızın hasta olmalarına izin vermemektir. Bunun için seçtiğimiz çiftlik alanımızdan, ürettiğimiz doğal yeme, hayvanlarımıza verdiğimiz doğal sudan, besihanemizde bulunan hijyen koşulları yükseltilmiş yaşam alanlarına ve otomasyon sistemlerine kadar hiçbir yatırımı fazlalık veya maliyet olarak görmedik.

 

Hayvanlarımızın stresten uzak kalması için ızgara ve küreme sistemleri yerleştirdik. 24 saat otomatik kaşağı sistemi ile hayvanlarımızın yaşantısına mutluluk kattık. Biz Vadi Besicilik olarak ancak böyle bir süreçten geçen sağlıklı hayvanlara 'Organik' ismini layık gördük.

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır