Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

Vadi Besicilik’te bütün hayvanlar yerli

Kentimizde Kurban Bayramı denildiğinde akla gelen ilk kurumlardan biri Vadi Besicilik. Kurbanlık büyükbaş hayvan konusunda tek adres olan Vadi Besicilik her yıl hayvan pazarında yapılan satıştan yüksek rakamlarda satışlara imza atıyor.

Bu yıl 2 binden fazla hayvanı güneydoğu illerinden kentimize getiren Vadi Besicilik, hayvanları ocak ayında Gölcük’teki tesisine yerleştirdi. Aylar öncesinden kentimize gelen hayvanların aşıları ve ilaçları yapıldı. Hayvanlar 30 günlük süreyi sorunsuz atlattı ve ilaç/aşı kalıntılarını vücutlarından bu süre içerisinde tamamen attı.

Aradan geçen sürede ise ahırlarına, bölgelerine alışan hayvanların etinde stres belirtisi de kalmadı. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Vadi Besicilik’in sahibi Cezmi Çiçek Gölcük Kaymakamlığı’na bağlı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvurdu.

Çiçek, hayvanlarının tamamını inceletti ve bütün hayvanların yerli olduğuna dair özel bir belge aldı. Vadi Besicilik’te angus yani yurtdışı menşeli hayvan bulunmuyor. Siz de kurbanlığınız için henüz karar vermediyseniz, işin erbabına, Vadi Besicilik’e başvurabilirsiniz…

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır