Kocaeli bölgesinin en doğal vadisi

Vadimiz

Vadimiz Kocaeli ilimize bağlı Gölcük ilçe sınırlarında ormanlık bir alanın içerisinde, Lütfiye Köyü'nde bulunmaktadır. Bulunduğu yer münasebetiyle tam bir doğa harikası olan Lütfiye Köyü, şehir yapılaşmasından uzak olmasıyla temiz kalmış, trafik ve sanayi atık gazlarından uzak ve tam bir huzur mekânıdır. Sizin de her zaman bizi ziyaret edebileceğiniz bu ortam, sessizliği ve sakinliğinin yanı sıra, ormanlık alanın tam ortasında bulunması sayesinde tam bir oksijen deposudur.

 

Konumumuz Gürpınar Su dolum tesislerinin çok yakınındadır. Bu dolum tesislerinde kullanılan su kaynakları aynı şekilde Vadimiz'de de kullanılmakta ve hayvanlarımız bu doğal sularla beslenmektedir.

 

 

Hayvanların da gezinme ihtiyaçları, açıkhava ihtiyaçları bulunmaktadır. Vadimizde bulunan hayvanlarımız bu eşsiz güzellikten de faydalanabilmekte, onlar için hazırlanmış gezinme alanlarında özgürce bu ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedirler.

Neden Vadi Besicilik?

Kocaeli’de özel ruhsatlı olan tek mezbahaneye sahibiz!
iyi tarım, vadi besicilik iyi tarım
iyi tarımla, yetiştirilen, hayvanlar
İyi Tarımla Yetiştirilmiş Hayvanlar!
İyi Tarım Uygulamaları (İTU); İnsan sağlığına zararlı kimyasal, mikrobiyolojik, fiziksel kalıntılar içermeyen, çevreyi kirletmeden veya doğal dengeye zarar vermeden üretilen ve bu işlemlerin kayıt alınmasıyla kontrol edilen üretim şeklidir. İyi Tarım Uygulamaları, topraktan sofraya kadar uzanan bütün üretim ve pazarlama aşamalarını kapsar.
kendi yemimizi, kendimiz üretiyoruz
doğal yem, kendimiz üretiyoruz
Kendi Yemimizi Kendimiz Üretiyoruz!
Genetiği değiştirilmemiş (GDO'suz) yemlerimiz ile hayvanlarımızın beslenme sürecinde daha iyi ve daha kaliteli beslenme sağlıyor, hayvanlarımızın tüm yemlerinin tahlil raporlarını bulunduruyoruz. Yaptığımız özel yatırımlarla tesis sistemimizi genetiği değiştirilmiş olan tüm gıdalardan arındırmayı başardık. Bu sayede sağlıklı ve organik hayvan yetiştiriciliğimiz ile Türkiye'de benzersiz bir besicilik anlayışı geliştirdik.
kocaeli kurbanlık
sanayiden uzak yerleşim, vadi besicilik, kocaeli vadi besicilik
Sanayiden Uzak Yerleşim
70 dönümlük bir arazi üzerine kurulu çiftliğimizin bulunduğu yerde yerleşim yeri ve sanayi bölgesi bulunmuyor. Bu sayede hayvanlar tamamen temiz bir havada yetişiyor.

Hayvanlarımızın tükettiği su, direk dağların içerisinden kaynak olarak geliyor ve hiçbir işlem görmeden direk aktarım sağlanıyor.
her hayvana, özel alan, gölcük vadi besicilik
vadi besicilik izmit
Her Hayvana Özel Alan
Meralar veya açık hava gezinti alanlarının dışında çiftliğimizde her hayvana özel olarak 5 metrekare alan bulunmakta. Bu sayede hayvanlarımızın tamamıyla özel alanlar içerisinde ilgilenilmektedir.

VADİ BESİCİLİK © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır